Wypożyczalnia samochodów Puławy

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW PUŁAWY

Zapraszamy do naszego oddziału w mieście Puławy. 

wypozyczalnia-samochodow-pulawy Wypożyczalnia samochodów Puławy
wypożyczalnia samochodów Puławy

Punkt odbioru aut

  • Lubelska 3
  • darmowe podstawienie w całym mieście!

Oddział w Puławach obsługuje też pobliskie miasteczka. Dlatego szukaj nas pod hasłami:

wypożyczalnia samochodów Kazimierz Dolny, wypożyczalnia samochodów Garbów, wypożyczalnia samochodów Dęblin.

Miasto Puławy jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce. Zlokalizowane jest kilkadziesiąt kilometrów od stolicy województwa – Lublina. Dojazd samochodem do centrum Lublina zajmuje około 30 minut. Jest to zasługa nowej trasy szybkiego ruch łączącej Puławy z Lublinem. Dlatego Fastrental.pl wypożyczalnia samochodów Puławy przygotowała ofertę dla naszych klientów z każdego segmentu – od najtańszych samochodów klasy „A”, których cena zaczyna się już od 49zł za dobę do samochodów klasy D i Premium.

Klienci naszej firmy wynajmujący samochód w mieście już po chwili mogą wyjechać z niego wynajętym samochodem korzystając z naszego biura mieszczącego się w centrum miasta. Nasz oddział znajduje się blisko dworca PKS oraz przystanków busów. Wynajmujący będzie potrzebował jedynie ważne prawo jazdy, dowodu lub paszportu. Minimum formalności sprawia, że odbiór samochodu nie zajmuje więcej niż 10 minut.
Klientom dajemy możliwość odbioru samochodu na terenie całych Puław gdzie podstawiamy samochody dla wygody naszych klientów bezpłatnie!

Fastrental.pl wypożyczalnia samochodów Puławy jest jednym z naszych oddziałów. Nie ważne, czy chcesz wynająć auto do jazdy w Puławach czy województwie lubelskim lub Europie – nasza oferta wynajmu auta jest właśnie dla Ciebie.

Nasza wypożyczalnia samochodów na początku postawiła sobie za cel profesjonalizm i jakość usług. Dbając o najwyższą jakość obsługi naszych Klientów zyskujemy nie tylko ich zaufanie, ale też dajemy podstawy do ponownego wynajmu auta.

Z nami zawsze:

  • szybko – minimum formalności i brak ukrytych kosztów
  • bezpiecznie – sprawne auta regularnie serwisowane
  • przyjemnie – gwarancja satysfakcji

Miasto Puławy

Puławy to duże 50 tysięczne miasto w województwie lubelskim położone nad Wisłą. Z Puław prowadzą liczne połączenia drogowe do trzech oddziałów FASTRENTAL.PL znajdujących się Sandomierzu, Lublinie oraz Radomiu. Puławy ze względu na bliskie położenie z Nałęczowem i Kazimierzem Dolnym określane jest wspólnie jako turystyczny trójkąt.

Pochodzenie nazwy miasta nie jest do końca jasne ani oficjalnie potwierdzone. Z racji pierwotnego usytuowania osady nad Wisłą, uważa się, że nazwa Puławy pochodzi od pojęć związanych z rzeką. Uważa się, iż słowo Puławy może pochodzić od nadwiślańskich łęgów zwanych pulwami. Ponieważ inne hipotezy zakładają, że nazwa pochodzi od staropolskiego słowa pławy, co znaczy przeprawiać się przez rzekę, lub od słowa pława, czyli boja oznaczającą mieliznę. Możliwe, iż nazwa Puławy wzięła się od słowa pławia, co oznacza prąd rzeczny, nurt. Podobno po raz pierwszy nazwa Pollavy pojawiła się w formie pisanej już w XV wieku i miała oznaczać przejście przez rzekę, bród.

Nazwę miasta wyjaśnia też opowieść ludowa. Dlatego jak mówi legenda, Zawisza Czarny zmęczony podróżą zatrzymał się w osadzie, aby odpocząć. Kiedy usiadł na ławce, ta pod jego ciężarem złamała się na pół. Rycerz wtedy krzyknął: – A niech to będzie pół ławy!

Puławy  i miejsca na wyprawy samochodami

Burzliwe dzieje Puław pozostawiły po sobie liczne zabytki. W zasadzie wszystkie znajdują się w kompleksie pałacowo-parkowym, leżącym w pobliżu skarpy wiślanej. 

Największą atrakcją Puław jest pałac Czartoryskich, wzniesiony pierwotnie przez Lubomirskich według barokowego projektu Tylmana z Gameren w latach 1676–1679. Dlatego ze względu na liczbę zabytków powstałych w stylu antycznym, określany jest często mianem Polskich Aten. W skład kompleksu położonego w sąsiedztwie Wisły wchodzi najbardziej okazały klasycystyczny pałac. Obiekt otacza park z szeregiem rzeźb i ogrodowych budowli, m.in. Świątynia Sybilli, Domek Aleksandryjski, Brama Rzymska, Domek Gotycki.

Oprócz tego przez Puławy przebiega ważna linia kolejowa nr 7 łącząca Warszawę z granicą państwa w Dorohusku, a dalej z Kijowem.