Jak wynająć auto, aby nie przepłacić?

Wypożyczenie samochodu, a cena za dobę wynajmu

Często się zdarza, że znajdujemy fajną ofertę cenową. Jednak w wielu przypadkach na pozór bardzo trakcyjna oferta wynajmu samochodu może odbić nam się czkawką. W zależności od wypożyczalni koszty mogą wiązać się na przykład z niestandardowymi warunkami obsługi czy też być tak zwanymi kosztami ukrytymi. Szykujemy określoną kwotę pieniędzy, a tu niespodzianka.

Zanim więc podpiszemy umowę, zwróćmy uwagę nie tylko na koszt samego wynajmu auta za dobę. Bardzo często jest tak, że wypożyczalnie nakładają na klienta tak zwaną opłatę przygotowawczą. Oznacza to w praktyce, że niższa cena za dobę tak naprawdę wzrasta. Podobne opłaty mogą być naliczone za zwrot auta po odpowiednich godzinach czy w innym miejscu niż siedziba.

Ubezpieczenie auta

Dobre wypożyczalnie, takie jak nasza wynajmują samochody z ubezpieczeniem. Warto jednak zawsze sprawdzać na jaką kwotę. Trzeba zawsze mieć na uwadze to, że jeśli szkoda zostanie wyceniona na zdecydowanie za małą, wynikające z jej powstania naprawy (różnice w kosztach) będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Aby taka sytuacja nie miała miejsca, warto pomyśleć o wykupie dodatkowego ubezpieczenia z oferty wypożyczalni, która uchroni nas przed poniesieniem tego typu kosztów. Należy także uważać na limit kilometrów. Tutaj najczęściej dotyczy to jednak wybranych klas samochodów. Limit jest naliczany za cały czas trwania wypożyczenia.